W domu a w restauracji

Nie ma sensu na chwilę obecną urządzać imprezy okolicznościowej we własnym domowym zaciszu. Nic bardziej czasochłonnego i nierozsądnego. Po co robić przyjęcie w czterech kątach mieszkalnych, skoro tak wiele miejsca jest w eleganckich, luksusowych wręcz lokalach gastronomicznych. Musimy pamiętać, że obecnie czasy zmieniły się na tyle, że ludzie coraz bardziej przywiązują wagę do funkcjonalności, pełnego komfortu a także stuprocentowej wygody. Oczywiście jak najbardziej jest to realne, aby wyprawić na przykład chrzciny czy komunijny poczęstunek w mieszkaniu, tylko niestety problematyczne jest tu coś zupełnie innego. Musimy namęczyć się, aby ugościć ludzi tak, jak będziemy chcieli. Rozwiązaniem będącym istnym strzałem w dziesiątkę okazuje się zatem skorzystanie z oferty renomowanego lokalu gastronomicznego.

W tym aspekcie musimy zwrócić uwagę chociażby na to, żeby była to taka restauracja, gdzie wszystko już zostanie załatwione bezpośrednio za nas i nie będzie trzeba się w niczym konkretnym fatygować. Wprawdzie płacimy i to z reguły niemało, bowiem stawki cenowe należne dzisiaj za wynajem są naprawdę gigantyczne w niektórych przypadkach luksusowych miejsc gastronomicznych, ale jednak mimo wszystko warto. Dom a restauracja to także zupełnie inny klimat. Przecież nie damy rady stworzyć takiej samej nastrojowości jak w specjalnie wystylizowanym, rekomendowanym miejscu jakim jest jadłodajnia z prawdziwego zdarzenia. Kolejny aspekt przesądzający o tym, aby postawić na lokal zamiast organizacji imprezy w restauracji to jedzenie. W końcu po to zapraszamy gości czy to na chrzciny, czy też na wesele, aby sobie solidnie i do syta pojedli.

Tak zwykło się ugaszczać przybyłych świętować daną okoliczność wraz z nami. Dlatego też powinniśmy pamiętać, aby mimo wszystko nie zapominać o aspekcie postawienia na taki lokal, który nie tyle kusi promocyjnymi cenami za wynajem pomieszczeń do organizacji naszej imprezy, co przede wszystkim bazuje na pozytywnych rekomendacjach, gdy mowa o żywności, jaka serwowana jest przez szefa kuchni tego lokalu gastronomicznego. I tak nie zapominajmy chociażby o tym, żeby dopasować odpowiednio menu i tu nasuwa się już kolejny plus wynikający z faktu odbywania się imprezy okolicznościowej poza czterema ścianami mieszkalnymi.

Przecież dzięki temu jesteśmy w stanie w idealnej postaci ugościć każdego – od typowego mięsożercy, przez wegan czy wegetarian. Niemniej jednak pamiętajmy, że trzeba takie kwestie uzgadniać wcześniej z organizatorami naszego przyjęcia a na pewno będą mieli coś konkretnego przeznaczonego dla naszych gości wyróżniających się niestandardowym menu. Gdyby tak przyszło nam samych organizować każdemu z osobna menu, nie wyszlibyśmy z kuchni przez kilka tygodni opracowując pieczołowicie menu i robiąc wszystkie składające się na ucztę dania w pojedynkę. Nie zapominajmy również o tym, że jak głosi staropolskie powiedzenie chytry dwa razy traci i akurat w tym zakresie ma to powiedzenie swoje wyraźne odniesienie. Przecież niby w domu da się zaoszczędzić, a jednak niekoniecznie gdy przychodzi co do czego. Często eksperymentowanie z ciągle zmienianym menu, nieudane próby kulinarne itd.

, kosztują nas dużo więcej środków pieniężnych niż gdyby tak postawić na dania gotowe, na przykład z firmy cateringowej do restauracji, w której organizujemy przyjęcie bądź też serwowane przez szefa kuchni lokalu, w którym spędzamy czas. Paradoksalnie zatem ten rodzaj przyjęcia organizowany w lokalu może okazać się w praktyce nawet oszczędnością kosztów a nie wydatkiem.